2019
Co u nas słychać ??
28 grudzień 2019
Wyścig w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Prezydenta Miasta Leszna - Leszno
Z jak zimno
Na zakończenie roku - przełajowy trening rowerem górskim.
foto
foto
foto
foto
foto
GWIAZDKA 2019
foto
23 grudzień 2019
Z Rodzicami jest najfajniej
Dzisiaj zajęcia z Rodzicami, których KOMETKI nie mogły się już doczekać, a w szczególności zbijaka na równoważni ;). W planie zajęć rywalizacja drużyn - sprytne KOMETKI kontra mocni Rodzice.
foto
foto
foto
foto
foto
28 listopad 2019
Techniki nigdy za dużo
Każda pora i warunki są dobre, aby poćwiczyć. Na wiosnę wszystkich czeka zaliczenie sprawności na odznaki 🏅
foto
foto
foto
23 listopad 2019
Killer!!!
Zjazdy z Killera, a w roli głównej Blanka i Gaja pod okiem trenera.
foto
18 listopad 2019
Dla każdego coś innego, ale razem
Na sali gimnastycznej trenujemy wszyscy razem, grupa sportowa i niebieska poznają tajniki treningu, a grupa pomarańczowa rozwija się poprzez wspólną zabawę.
foto
7 listopad 2019
Powiększamy się!!!
Jest już nas 14 - do KOMETKOWEGO grona dołącza Wojtek.

foto
31 październik 2019
Próba Coopera
kończy nasze zajęcia na dworze. Od listopada widzimy się na sali, gdzie oprócz treningu specyficznego popracujemy też nad innymi aspektami naszego kolarskiego rozwoju.
foto
27 październik 2019
7 Sztafeta 20 Października - Stadion Miejski w Śremie
Jeśli trzeba biec, to też pobiegniemy
KOMETA, Sekcja KOMETKA i Rodzice KOMETEK dla małego Boryska
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
21 październik 2019
Ślubowanie
Coraz więcej niebiesko-pomarańczowych barw, od dzisiaj kolejna KOMETKA - Daniel - zakłada strój klubowy.
foto
foto
10 październik 2019
Ślubowanie
Od dzisiaj Bruno staje się niebiesko-pomarańczowy jak my wszyscy.
foto
foto
5 październik 2019
MTB Wiórek
4 złote szprychy
MTB Wiórek w pięknym stylu kończy sezon ścigania naszego Klubu. Blanka, Gaja, Oskar i Bartek S wracają ze złotymi szprychami, natomiast Tomek, Franek, Stasiu, Filip i Bartek G oraz Maciej G z bezcennym doświadczeniem startowym.

foto
foto

Maciejowi G niecałe 2 minuty zabrakło do pudła. Dla Blanki było to mierzenie się z nielubianą przez siebie płaską trasą i męską konkurencją, Tomek natomiast był w swoim żywiole. Gaja testowała nową maszynę - obie w pięknym stylu wjeżdżają na linie mety. Oskar startuje jak rakieta, na szczęście paliwa rakietowego starcza mu do końca wyścigu. Bartek G i Filip trochę przeszarżowali z szybkością, w rezultacie czego nie kończą wyścigu, łapiąc w połowie trasy zadyszkę. Franek natomiast dobrze rozkładając siły może walczyć do samego końca. Stasiu wreszcie pokazuje ścigacki pazur i tym nas zaskakuje. Bartek S od samego początku pędzi tak szybko, że wyprzedza Pana rozprowadzającego wyścig. Teraz czas odpocząć i zatęsknić za ściganiem. Na pewno wrócimy tu za rok!!!.

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
31 sierpień 2019
Wacky Race KOMETEK
czyli wyścig drużyn z mapą
Na zakończenie pierwszego roku działania Sekcji KOMETKA (i jednocześnie wakacji) rozegraliśmy wyścig rodzinny po parku krajobrazowym im. gen. D. Chłapowskiego. Zadaniem wszystkich drużyn było odhaczenie jak największej ilości punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie i poprawne wykonanie zadań tam czekających w czasie 3h. Wygrywa drużyna, która zdobędzie jak najwięcej punktów z miejsc kontrolnych, a w przypadku dwóch takich samych wyników ta która pierwsza wróci do bazy. A w bazie czyli świetlicy wiejskiej w Gaju czekał na wszystkich posiłek regeneracyjny, ukryty skarb i ceremonia dekoracji zwycięzcy. Trzecie miejsce zajęła drużyna Franka, drugie Bartka G, a zwyciężyła drużyna Gai. Wszystkim dziękujemy za podjęcie wyzwania, wspólną organizację oraz miło spędzony czas, a dla zwycięskiej drużyny gratulacje!!!

foto
foto
foto
23 sierpień 2019
Czasówka 4km
Dzisiaj sprawdzian formy czyli czterokilometrowa czasówka. Poprzeczki ustawione, teraz tylko trenować, trenować, trenować i mierzyć się z nimi.
foto
foto
19 sierpień 2019
Trochę techniki
Budowle coraz wyższe i trudniejsze.
foto
foto
foto
foto
11 sierpień 2019
Północna Liga XC - Dobrzyń nad Wisłą
"Godzina w piekle"
Tak zatytułowane były zawody XCO w Dobrzyniu nad Wisłą. I rzeczywiście, to trasa z piekła rodem – interwałowa, strome zjazdy, dropy, ciężkie podjazdy, bardzo wymagająca zarówno technicznie jak i siłowo, bez żadnej taryfy ulgowej dla młodszych kategorii, a do tego palące słońce. To wszystko czekało Blankę oraz trenerów Przemka i Damiana K na piątej odsłonie tegorocznych wyścigów Północnej Ligii XC. Wróciliśmy z nowymi doświadczeniami, zweryfikowaliśmy braki, a na pamiątkę pozostała statuetka za III miejsce w kategorii Młodziczek. Początkowe przerażenie Blanki po objeździe trasy, przemieniło się w chęć powrotu w to miejsce – i to jako trenerów nas bardzo cieszy.

foto
foto
foto
foto
foto
foto
29 lipiec 2019
Dzisiaj dwa ważne wydarzenia
- ślubowanie Franka i pierwszy trening nowego Filipa.
foto
foto
25 lipiec 2019
Trening z mapą
Wszystkie drużyny znajdują ukryty w polu hydrant i odmeldowują się z 8 punktu kontrolnego wyścigu z mapą.
foto
foto
foto
foto
13 lipiec 2019
Otwarte Mistrzostwa Wągrowca XC MTB - Wągrowiec
Na XCO nie ma nudy
dlatego znowu wybraliśmy się na zawody tego typu, tym razem do Wągrowca. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi. Nasz Klub w kategorii Mini Żak reprezentowali Bruno i Oskar. Niestety na rundzie zapoznawczej, Bruno zrywa łańcuch i mimo szczerych chęci i starań trenera Damiana, nie może wystartować na swoim rowerze. Na szczęście przypadkowy przechodzień pożycza mu swój rower. Wyścig można rozpoczynać. Ostatecznie Oskar kończy wyścig jako 3 zawodnik, dzięki czemu spełnia swoje marzenie o podium. Brunowi na pożyczonej maszynie niestety nie jedzie się zbyt dobrze przez co na metę wjeżdża jako 5.

Oskar S - (Mini Żak) 3/6, 5:54/5:31
Bruno A - (Mini Żak) 5/6, 6:00/5:31

W kolejnym, łączonym wyścigu Żaków i Młodzików startuje Blanka.Jest to jej pierwszy start w swojej prawie rocznej karierze kolarskiej. Przed zaznajomiła się z trasą i przećwiczyła trudniejsze odcinki z trenerem Przemkiem. Niestety na starcie nie pojawia się żadna inna rywalka w jej kategorii wiekowej, pozostaje zatem konkurowanie z chłopcami. Za trud zmagań wpada złoty puchar na pamiątkę.

Blanka M - (Młodziczka) 1/1, 20:03/20:03

Następnie do wyścigów przystąpili pełnoletni. Jako pierwszy, w łączonym wyścigu Kobiet Elity, Kobiet Masters, Mastersów i Juniorów Młodszych – wystartował Przemol. Pierwsze dwie rundy pokonał jako lider wyścigu, jednak za jego plecami kurczowo trzymał się najlepszy z Juniorów. Obaj panowie mocno odskoczyli reszcie stawki, rozgrywając losy wyścigu między sobą. Niestety młodziak na 4 rundzie odskakuje, wykorzystując błąd Przemola i już do końca nie oddaje pozycji lidera. Przemol wjeżdża na metę jako 2 open, zwyciężając w kategorii Masters 1.

Przemol – (Masters 1) 1/12, 58:44/58:44

Ostatni wyścig dnia to zmagania Elity i Juniorów. W tym wyścigu mamy też swojego reprezentanta – Domino. Po pierwszej rundzie radzi sobie świetnie i jest w okolicach 6 miejsca open. Niestety potem idzie już tylko gorzej. Wykrzywiony podczas objazdu trasy hak przerzutki znowu daje o sobie znać. Tylna przerzutka wariuje, skutecznie uprzykrzając jazdę. W obawie o niepotrzebne, dodatkowe zniszczenia w swojej maszynie, rezygnuje z dalszej jazdy. Szkoda, tym bardziej, że sam, robiąc dziś za mobilny serwis na trasie, pomógł kilku zawodnikom ukończyć wyścig, a teraz sam, przez defekt sprzętu, musi wywiesić białą chorągiew.

Damian D – (Elita) DNF
8 lipiec 2019
! ! ! Killer ! ! !
Kultowy zjazd "Killer" dzisiaj okazał się dziecinnie prosty.
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
1 lipiec 2019
Witamy Bruno!!!
Tradycyjne zdjęcie pamiątkowe na przywitanie nowej KOMETKI po zakończeniu pierwszego treningu.
foto
3 czerwiec 2019
Ślubowanie
Długo wyczekiwany moment, wreszcie dotarły do nas stroje i pierwsze KOMETKI mogły przystąpić do ślubowania. Witajcie w gronie niebiesko-pomarańczowych barw!!!
foto
foto
18 maj 2019
XV Otwarte Mistrzostwa WLKP XC MTB - Pniewy
Jeden puchar i trzy medale dla KOMETY
Wyścigi w formule Cross Country formatu olimpijskiego (XCO) to kwintesencja kolarstwa górskiego. Wyścig odbywa się po pętli, gęsto usianej przez różnego rodzaju przeszkody, zarówno naturalne jak zjazdy, podjazdy czy ciasne zakręty, oraz takie zbudowane przez człowieka, jak mostki, hopy, dropy czy rock gardeny. Formuła XCO jest bardzo widowiskowa, zawodnicy co kilkanaście minut wracają w to samo miejsce trasy, a kibice najczęściej ustawiają się przy najtrudniejszych sekcjach, żeby obserwować jak radzą sobie tam zawodnicy. Na tego typu wyścigach brak jest długich prostych, gdzie zawodnik mógłby nieco odpocząć. Często bywa tak,że nawet nie ma kiedy po bidon sięgnąć. Są to wyścigi dużo trudniejsze od maratonów, jednak bardzo dobrze wpływają na rozwój techniki i koordynacji i dlatego tym chętniej pojechaliśmy do Pniew całą Sekcją Kometka.
Pierwsi na starcie stanęli najmłodsi, klasyfikowani jako Mini Żak/ Mini Żaczka. Tę kategorię zdominowaliśmy jako Klub i na 11 startujących tu zawodników, aż 6 było naszych :-) Niestety organizator mocno skrócił dystans w tej kategorii i sam wyścig był zaledwie półtora minutowymsprintem po trasie rozjazdowej. Nasi mali zawodnicy poradzili sobie z taką trasą bez większych problemów. Walczyli do końca, ostatecznie oddając pierwsze miejsce, szybszemu o zaledwie 2 sekundy koledze, zajmując dwa pozostałe miejsca podium. Zatem w kategorii Mini Żak mamy I-Wicemistrza Wlkp w XC, oraz II-Wicemistrza Wlkp w XC. Brawo!!!

WYNIKI:
Bartek S – (Mini Żak) 2/9 Mini Żak, 1:36/1:34
Franek T - (Mini Żak) 3/9 Mini Żak, 1:38/1:34
Bartek G - (Mini Żak) 4/9 Mini Żak, 1:40/1:34
Oskar S - (Mini Żak) 6/9 Mini Żak, 1:46/1:34
Filip W - (Mini Żak) 8/9 Mini Żak, 2:00/1:34
Stasiu B - (Mini Żak) 9/9 Mini Żak, 2:03/1:34

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

Następnie w łączonym wyścigu Młodzików i Żaków obu płci, wystartowała Gaja i Tomek. W tym wyścigu miała też się ścigać Blanka, niestety na jednym z treningów złamała rękę i była tu dziś z nami w roli obserwatora i kibica. W tej kategorii czekała na zawodników już prawdziwa, trudna trasa XC, będąca połową pętli dla dorosłych. Nasze żaki miały pojechać treningowo, żeby zobaczyć jak wygląda taki wyścig i spróbować poradzić sobie z przeszkodami. Poradzili sobie bardzo dobrze, a Gaja zgarnęła tytuł II-Wicemistrza Wlkp w XC w swojej kategorii wiekowej. Super!!!

WYNIKI:
Gaja K - (Żak) 3/3 Żak, 31:33/22:37
Tomek C - (Mini Żak) 4/4 Żak, 25:20/19:19

foto
foto
foto
foto

Ostatnim naszym przedstawicielem na zawodach w Pniewach był Przemol. Startował on w najliczniej obstawionej kategorii Masters, w łączonym wyścigu z Juniorami Młodszymi. Do pokonania miał 4 pętle po 4 km każda. Po pierwszym okrążeniu był pierwszy, jednak pod koniec drugiej pętli spadł na drugą pozycję, którą utrzymał już do końca. Tym samym w swojej kategorii wiekowej stanął na najwyższym stopniu podium inkasując tytuł Mistrza Wlkp w XC 2019. Extra!!!

WYNIKI:
Przemol - (Masters) 1/19 Masters1, 2/39 1:09:03/1:08:14 open Masters

foto
foto
13 maj 2019
Witamy Nowych!!!
Dzisiaj do Sekcji dołączyło dwóch nowych chłopców - Adam (drugi z prawej) i Daniej (czwarty z prawej). Dzisiaj pierwszy ich trening, a na pamiątkę grupowe zdjęcie z resztą ekipy.
foto
14 kwiecień 2019
"Odśmiecanie" Żwirowni
Akcja skrzyknięta na szybko z okazji Dnia Ziemi, a ponad 40 wielkich worów śmieci oraz objętościowo drugie tyle śmieci "wielkich" udało nam się uprzątnąć z terenu Żwirowni.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za pomoc - tym tu widocznym i niewidocznym - bo nie wszyscy załapali się na pamiątkowe zdjęcie kończące akcję.

foto
foto
foto
foto
8 kwiecień 2019
Dookoła Śremu
- wałem, czyli wytrzymałość w planie treningowym.

foto
foto
31 marzec 2019
Solid MTB Maraton - Krzywiń
Pierwsze koty za płoty
Bartek, Franek, Filip i Oskar na starcie Solid MTB Maratonu dla dzieci w Krzywiniu.
foto
28 marzec 2019
Żegnaj salo
Testem Coopera zaczynamy sezon treningów na dworze.
foto
24 luty 2019
Trening w toku
Zwinność, równowaga i wzmocnienie.
foto
21 styczeń 2019
Nowy mały zawodnik
Drugi Bartek dołącza do sekcji, witamy w Klubie.
foto
21 styczeń 2019
Podpisanie umowy dotacyjnej
W poniedziałek 21 stycznia 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się oficjalne podpisanie umów na dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu sportu realizowanych w 2019 roku.
foto
Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Miejskiego w Śremie.
17 styczeń 2019
Elite Race
Tomek i Franek spróbowali się z trasą Elite Race dostępną w sklepie Green Bike Mega Store, było ciężko i pod górkę, ale była również frajda z jazdy.
foto
13 styczeń 2019
WOŚP 2019 - 27 Finał
Kręcimy dla Orkiestry
Trening zorganizowany dla dzieci i młodzieży to nasz mały akcent na Orkiestrze - brawa dla Franka i Bartka - prawie 10km w terenie, w błocie i deszczu * * *
foto
29 październik 2018
PRÓBA COOPERA
czyli biegowy sprawdzian formy.
foto
foto
projekt: kometalinx